Depilacja laserowa- dobry pomysł na wiosenną zmianę

Depilacja laserowa laserem vectus
Depilacja laserowa – czy boli?
9 października, 2017
Skuteczne zabiegi depilacji laserowej
Depilacja laserowa – pomyśl o swoim ciele przed urlopem
18 kwietnia, 2018

Depilacja laserowa- dobry pomysł na wiosenną zmianę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Powoli znika zimowa szarość i niebawem pojawią się pierwsze przebiśniegi. Jest to także idealny okres na pielęgnację skóry. Przez zimowe miesiące nasza skóra odpoczęła od słońca, właśnie przez to, jest to najodpowiedniejszy czas na depilację laserową.

Przygotowanie do zabiegu

Do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej powinno się właściwie przygotować. Jakiś czas przed wyznaczonym zabiegiem należy zaprzestać pozbywania się zbędnego owłosienia depilatorem, gorącym woskiem, czy też pastą cukrową. Przez  ten czas stosować można jedynie maszynki do golenia. W naszej strefie klimatycznej naturalna opalenizna w zimowych miesiącach nam nie zagraża. Niewielu jednak pamięta o tym, że pożegnać trzeba też samoopalacze. Około miesiąc przed zabiegiem koniecznie trzeba zrezygnować z  kremów z witaminą A.

Dzień zabiegu

Skóra w dniu zabiegu powinna być dokładnie ogolona. Należy też wstrzymać się od stosowania maseł i balsamów. Bardzo ważna jest technologia wykorzystywana podczas zabiegu, dlatego warto poszukać gabinetu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Obecnie najlepszym laserem jest Palomar Vectus. Przed samą depilacją ustala się największą, ale bezpieczną dawkę wiązki lasera. Przez to zabieg jest skuteczniejszy i minimalizuje się skutki uboczne.

Zabieg

To, ile czasu trzeba poświęcić na zabieg uzależnione jest od poddanej depilacji partii ciała. Depilacja laserowa, która dotyczy małych powierzchni ciała to zaledwie dwa, trzy kwadranse. Natomiast na większe partie należy zarezerwować nawet kilka godzin. W celu uzyskania maksymalnego efektu, niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej. Jednak między sesjami należy zastosować około miesięczne przerwy. Liczba zabiegów zależy od typu skóry, średnio wystarczają trzy lub cztery.

Po depilacji laserowej

Nasza skóra musi się zregenerować. Ciepłe kąpiele, sauna i wyjścia na basen nie są wskazane. Na jakiś czas wstrzymać się przed złuszczaniem naskórka. Zabieg ten upiększający wpływ na wygląd skóry, po samej depilacji może jednak działać podrażniająco.  Przez trzydzieści dni po zabiegu powinno się w stu procentach zrezygnować z opalania.

Początek wiosny to najlepszy moment na zaplanowanie zabiegów depilacji laserowej. Depilacja laserowa zapewni nam gładkie ciało podczas letnich wyjazdów.

Komentarze są wyłączone.