Depilacja laserowa – czy boli?

Depilacja laserowa u profesjonalistów
Depilacja laserowa – gdzie najlepiej?
6 października, 2017
Depilacja laserowa na wiosnę.
Depilacja laserowa- dobry pomysł na wiosenną zmianę
19 lutego, 2018
Depilacja laserowa laserem vectus

Każda z nas zna porzekadło: chcesz być piękna, to cierp. Komentujemy tak czyjeś skargi na niewygodne buty na wysokim obcasie, intensywny trening wyszczuplający, czy nową dietę pozbawiającą nas drobnych przyjemności. Usuwanie zbędnego owłosienia też kojarzy się z bólem. Zbyt gorący wosk i późniejsze jego zrywanie nie należy do przyjemnych chwil. Podobnie wygląda użycie depilatora. Po tych zabiegach nasza skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Możemy pozostać przy jednorazowych maszynkach, czyli najbardziej tradycyjnej metodzie usuwania włosów. Jednak one też nie gwarantują uniknięcia podrażnień. Są nawet często główną ich przyczyną: zacięcia, podrażnienie mieszków włosowych itd.

Jak wygląda zatem depilacja laserowa? Jest ona często reklamowana jako zabieg zupełnie bezbolesny. Jaka jest jednak prawda?

Ważna jest nowa technologia

W wykonywaniu zabiegu, jakim jest depilacja laserowa niezmiernie duże znaczenie ma rodzaj sprzętu, na jakim pracuje wybrany przez nas kosmetolog. Sprzęty nowej generacji, jak na przykład laser Vectus, potrafią dostosować moc działania do rodzaju naszych włosów i skóry. Dzięki temu minimalizowane jest ewentualne odczucie bólu. Dlatego sprzęt, przy użyciu którego wykonywana jest depilacja, powinien być kluczowym elementem wyboru miejsca wykonywania zabiegu.

Indywidualne odczuwanie bólu

Każdy z nas inaczej reaguje na ból. Inaczej się go odczuwa w zależności od miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Wrażliwa jest strefa bikini i twarz, mniej łydki czy uda. Możliwy dyskomfort najczęściej określany jest jako niewielki. Porównuje się go do delikatnych ukłuć czy mrowienia.

Jak złagodzić objawy?

Lasery nowej generacji wyposażone są w specjalną głowicę chłodzącą. Duże znaczenie ma też to, jak dokładnie przygotujemy się do zabiegu. Część ciała, która będzie depilowana laserowo należy, dzień wcześniej starannie ogolić. Jeżeli pozostawimy zbyt długie włoski, może dojść do miejscowego podrażnienia naskórka. Jeżeli jesteśmy bardzo wrażliwi na ból, możemy na kilka godzin przed depilacja zastosować maść znieczulającą. Jej wybór warto skonsultować
z kosmetologiem lub farmaceutą.

Przed depilacją laserową warto porozmawiać z osobą, która będzie wykonywała zabieg. Koniecznie musimy powiedzieć czy na coś chorujemy i czy w ostatnim czasie przyjmowaliśmy leki. Na takim spotkaniu powinna być też przeprowadzona próba tego, jak nasza skóra reaguje na światło lasera.

Komentarze są wyłączone.