Liposukcja laserowa Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja laserem
4 września, 2019
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest używana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. By liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.