Usuwanie przebarwień skóry

Wyszczuplanie sylwetki Toruń zabiegi redukujące tkankę tłuszczową
Zabiegi wyszczuplające ciało
26 stycznia, 2017
Usuwanie blizn Toruń Bydgoszcz bezbolesne usuwanie blizn usuwanie blizn bez bólu
Skuteczne usuwanie blizn
3 lutego, 2017

Usuwanie przebarwień skóry

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Przebarwienia – każdy je ma, ale nie każdy chce z nimi żyć

Znaczna część z nas na całej skórze posiada niewątpliwie jakiś typ przebarwień lub kilka z nich równocześnie. Taka sytuacja ma miejsce dlatego, iż za koloryt naszej skóry jest odpowiedzialna melanina, zaś ona ma wpływ np. na prawidłową obronę przed złym promieniowaniem UV. Istnieje kilka rodzajów przebarwień – z niektórymi rodzimy się, a inne „zdobywamy” wraz z czasem. Piegi, ostuda plamki soczewicowate starcze, przebarwienia po zapaleniu skóry czy po zażywaniu leków – to chyba najważniejsze. Czy jest szansa się ich efektywnie pozbyć? Czy istnieją jakieś zabiegi, które w ogóle nie zaszkodzą naszej cerze oraz zarazem rozświetlą niepożądane plamy?

Nieestetyczne piegi

W przypadku piegów mamy szansę przedsięwziąć na leczenie z wykorzystaniem lasera Palomar Vectus, mikroplazmę frakcyjną bądź lecznicze złuszczanie. Współcześnie laserowe usuwanie przebarwień należy do najefektywniejszych metod uzdrawiania. Polega na „rozbiciu” skoncentrowanej melaniny, a mianowicie wyzwalaniu poprzez specjalną głowicę energii cieplnej, która niszczy skupienia w skórze. Dodatkowo ta technologia jest doprawdy ekspresowa. Już po pojedynczym zabiegu można zaobserwować różnicę. Z kolei mikroplazma frakcyjna łączy w sobie siłę lasera i fal elektromagnetycznych. Umożliwia uzyskanie niesamowitych efektów tożsamych z umiejętną chirurgią plastyczną. Radzi sobie nie tylko z piegami, lecz również z wrzecionowatymi pasmami na skórze, bliznowcami, zmarszczkami, defektami skóry po trądziku pospolitym lub po przesadzonej kąpieli słonecznej.

Czy można usunąć ostudę?

Melasma wyłania się najczęściej u dziewczyn w ciąży oraz tych, które zażywają hormonalne preparaty antykoncepcyjne. Są to przebarwienia o niesymetrycznym obrysie, jaskrawo odizolowane od pozostałych części skóry oraz bez żadnych wskazówek stanu zapalnego. Najczęściej występują nad górną wargą, na czole albo policzkach. Niestety nie jest banalnie się ich pozbyć, gdyż posiadają dążność do powracania. Należy rezygnować z opalania oraz stosować preparaty rozjaśniające. Możemy także zaczerpnąć z jednej z wyliczonych przedtem metod, czyli lasera i fal elektromagnetycznych.

Leczenie przebarwień innymi technikami

Niejednokrotnie kropki na cerze absolutnie nie potrzebują leczenia farmakologicznego. Poddaje się je raczej odbarwianiu. Prócz terapeutyki z wykorzystaniem lasera i mikroplazmy frakcyjnej jest szansa zdecydować się na kolejne techniki łagodzenia przebarwień. Wcale nie zapewniają tak intensywnych oraz zadowalających rezultatów. Poza tym są skutki uboczne, o jakich należy wiedzieć wcześniej.
Specyfiki wybielające, m in. hydrochinon – efektem ubocznym bez wątpienia jest wypłowienie skóry naokoło przebarwienia. Na efekty musimy czekać przynajmniej kilka tygodni.

Retinoidy – pogarszają cykl generowania melaniny. Mają multum skutków ubocznych, przykładowo absolutnie nie powinny ich stosować osoby z depresją, wchodzą w mocne interakcje z pozostałymi lekami.

Kwas azelainowy – może dawać zaczerwienienie naskórka oraz jej palenie. Mężczyźni z wrażliwą skórą w ogóle nie powinny go używać.

Złuszczanie chemiczne – mianowicie złuszczanie naskórka za pomocą kwasu glikolowego czy kojowego w wysokim skupieniu. Mężczyźni i kobiety z drażliwą skórą albo zranieniami na skórze absolutnie nie powinny się mu poddawać.

Komentarze są wyłączone.